Giriş ve Hol
Giriş ve Hol

Evinizin girişi göze ilk çarpan yeridir ve aynı zamanda dış dünyaya açılan kapınızdır. Aydınlatma, güvenlik ve diğer fonksiyonlar burada büyük önem taşır. Birisi eve girdiğinde hareket dedektörleri vasıtası ile lambalarınızın kendiliğinden yandığını düşünün. Şık dekorasyon ayrıntılarıyla, küçük bir holü bile farklılaştırabilirsiniz. Ailenizin konforu için dekorasyonunuza uygun şekilde priz ve anahtarları düzenleyebilirsiniz.

Oturma Odası
Oturma Odası

Oturma odası günlük yaşamınızın merkezinde yer alır. Burada hem dinlenir hem de ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirirsiniz. Aydınlatma ve elektrik detayları, bu odayı evin en konforlu yeri haline getirebilir. Hepsi tek bir uzaktan kumandaya bağlı olan, odaya girip çıktığınızda açılıp kapanan ışıklar, tek tuşla multimedya kontrolü, dış ortama göre kendini ayarlayan sıcaklık gibi detaylar size üstün konfor sağlar.Aydınlatmada kullanılana dimmerler hem konfor hem de enerji tasarrufu

Dış Mekanlar
Dış Mekanlar

Evinizin bahçesi siz ve aileniz için eğlence ve dinlenme amaçlı kullanılan çok önemli bir alandır. Bahçenizin için dış aydınlatma hem hoş bir görünüm sağlarken açık havada yiyeceğiniz akşam yemeklerine renk katar. Günışığı sensörleri hava karardığında bahçe lambalarını yakarken hareket dedektörleriyle elektriğin boşa harcanması önlenir. Tüm hava koşullarına uygun açık hava priz ve anahtarları emniyetinizi sağlar.

Giriş ve Hol
Giriş ve Hol

Evinizin girişi göze ilk çarpan yeridir ve aynı zamanda dış dünyaya açılan kapınızdır. Aydınlatma, güvenlik ve diğer fonksiyonlar burada büyük önem taşır. Birisi eve girdiğinde hareket dedektörleri vasıtası ile lambalarınızın kendiliğinden yandığını düşünün. Şık dekorasyon ayrıntılarıyla, küçük bir holü bile farklılaştırabilirsiniz. Ailenizin konforu için dekorasyonunuza uygun şekilde priz ve anahtarları düzenleyebilirsiniz.

1/10

Konutlar için çözümler 

KNX aydınlatma, ısıtma, klima ve panjur/stor kontrolü gibi ana bina fonksiyonlarını tek bir akıllı sistemde toplar ve büyük enerji tasarrufu sağlayarak esneklik ve gelecekteki geliştirmelere olanak sunar. KNX çözümleri evinizi rahatlıkla kontrol etmenizi sağlar.

yaşam kalitesi, kendinizi iyi hissettiren şeylerin toplamıdır

Vaktiniz değerlidir – evinizde istediğiniz gibi yaşamanın tadını çıkarın. KNX, ihtiyaçlarınıza öncelik veren bir teknolojidir. Bina kontrolünün tüm öğeleri bina yönetimini kolaylaştıran ve sunulan hizmetlere kolaylıkla erişilebilmesini sağlayan birleşik bir çözüm oluştururlar.

 

Ayrıca akıllı aydınlatma ve senaryo kontrolü size güven duygusu verir. Buna ek olarak, bina işlevlerinin akıllı kontrolü ile enerji tüketimi düşürülebilir. Sistem bina sınırlarının dışında da çözümler sunuyor. Pek çok fonksiyon akıllı telefonunuza ya da tabletinize indireceğiniz InSide Control uygulaması ile internete bağlanabildiğiniz her yerden kontrol edilebiliyor. İhtiyaçlarınızı en gelişmiş teknolojiye göre karşılayan KNX standardı, size en uygun olan çözümü konfor, esneklik, emniyet ve verimlilik değerlerini ön planda tutarak sunuyor.

Kontrol her an, her yerde sizin elinizde

Akıllı telefonlar ve tabletler, her geçen gün hayatımızda daha fazla yer ediniyor. İnsanlar artık elektronik postalarını kontrol ederken ya da internette sörf yaparken mobil cihazlarını kullanıyor. Schneider Electric’in KNX çözümleri de bu trendi devam ettiriyor ve InSideControl ile, akıllı telefonlarınızı ve tabletlerinizi bina kontrolünde kullanabileceğiniz birer uzakta kumandaya dönüştürüyoruz. Bu sistem ile siz de konfor düzeyinizi bir üst sınıfa yükseltebilirsiniz.

 

InSideControl mobil bina yönetimi seçeneği ile akıllı telefonlarınızı ve tabletlerinizi, konut ve ofislerinizin kontrolünde kullanılabilen birer uzaktan kumandaya dönüştürebiliyor. InSideControl uygulaması ile KNX’in sunduğu konforu sürdürebilir; aydınlatma ve sıcaklık kontrolünü, karşılama senaryolarını ve enerji tüketiminin görüntülenmesini uygulama ile kontrol edebilirsiniz. Evinizi daha prestijli bir konfor düzeyine taşıyabilirsiniz. 

KNX ile akıllı teknolojinin sunduğu avantajları yakalarken, konfor, emniyet ve verimlilik dilekleriniz gerçeğe dönüşsün. KNX, konut ve bina sistemleri mühendisliğinde açık protokollü küresel bir standardı temsil etmektedir. 

 

Evinizin kontrolünü kolaylaştırmasının, sadeliğinin ve kullanım kolaylığının yanı sıra, evinizin enerji verimliliğini de önemli ölçüde artıran modern bir elektrik tesisatı. Schneider Electric'in geniş KNX çözümleri yelpazesiyle size sunduğu olanakları gelin birlikte keşfedelim.

 

Konfor

Aydınlatmayı, sıcaklığı ve jaluzileri gruplayan senaryo kontrolünden, stereo sistemi gibi cihazları bir anahtara dokunarak açma kapamaya, otomatik bina kontrolü yapmaya kadar bir çok uygulama sunan KNX; konfor demektir.

 

Esneklik

KNX, modüler bir sistem olduğundan yeni gereksinimler duvarları kırmak zorunda kalmadan mevcut sistem geliştirilerek kolayca giderilebilir. Bu da KNX kontrol sistemi ile ihtiyaçlarınızın kolay ve hızlı bir şekilde karşılanması demektir.

 

Emniyet ve güvenlik

Test edilmiş ve standartlaştırılmış bir sistem olan KNX, kendinizi tamamen güvende hissetmenizi sağlayacak geniş fonksiyon yelpazesi ile güvenlik kontrolü de sağlamaktadır.

 

Verimlilik

Evinizin enerji verimliliğini artırmak için KNX kullanın; tüketim ölçümü, akıllı sensörler ve mobil cihazlar ile uzaktan erişim sayesinde enerjiden tasarruf sağlayın!

06:45

Güne güzel başlayın

“Sabahlarımı kendime göre yeniden düzenledim. Evde yaptığım basit değişikliklerle sabahları çok daha rahat uyanıyorum”


- Yatağın yanındaki dimmerler sayesinde ışık gözlerimi rahatsız etmiyor.
- Panjurları yukarı kaldırıken camı açmama gerek yok. Dolayısıyla içeri soğuk hava girmiyor.
- Yatağımın yanındaki elektrik anahtarlarına entegre alarm sayesinde tam zamanında uyanıyorum.

 

08:00

16:30

Evinizden huzurlu bir şekilde ayrılın

“Çocukları okula götürürken kendimi çok rahat hissediyorum – alarmı kurmayı ya da sıcaklığı düşürmeyi unuttuysak hiç sorun değil, çünkü o bunları hallediyor"


- Merkezi sistemle güvenlik alarmını etkinleştiriyorum.
- Programlanabilir termostatla ısıyı düşürerek gün boyu rahat ediyorum
- Çocuklar ışıkları açık unutsa bile ön kapıdan tüm ışıkları kapatabiliyorum

 

Aile saadeti

“Gün sonunun verdiği keyif gibisi yok. Herkes kendi işiyle meşgulken birlikte zaman geçirebiliyoruz”

 

- Günışığı sensörleri sayesinde güneş battığında bahçe aydınlatmaları kendiliğinden yanıyor. 
- Panjur anahtarlarıyla stor perdeleri açıp geceleri manzarayı seyredebiliyoruz
- Oturma odasındaki ışıkları kısarak daha sıcak bir ortam sağlıyoruz

 

19:00

21:00

Dinlendirici akşamlar

“Güneş batarken misafirlerimiz ile hoş bir akşam sohbetine başlamayı çok seviyorum”

 

- Bulunduğumuz odada, o an ne yapıyorsak, ona uygun ışık ayarını dimmerler sayesinde yapabiliyoruz.
- Etraf karanlık olduğunda pencereyi açıp soğuk kış havasını içeri 
almadan panjurları kapatabiliyorum
- Hareket dedektörleri biz odadan çıktıktan bir süre sonra ışıkları söndürüyor. Artık kafamız bu konuda rahat.

 

Ev gibisi yok !

“Büyük kızım okuldan eve döndüğünde, tek bir butona basıyor ve ev onu hoşgeldin senaryosuyla karşılıyor”

 

- Isıtmayı programlıyorum. Kızım eve geldiğinde üşümüyor.

- Alarmı “evde” moduna alıyor. Onun güvende olduğunu biliyorum.

- Kolay bilgisayar bağlantıları sayesinde ödevlerini ve araştırmalarını sıkıntı çekmeden yapıyor.

 

Hafta Sonu

Arkadaş buluşmaları

“Şehirde yaşadığımız için ister hafta sonu isterse tatillerde şehirden uzaklaşmak istiyoruz. Bu zamanlarda da ev konusunda hiç endişemiz olmuyor”

 

- Merkezi sistemle evin tüm ışıklarını kapatıyoruz

- Isıtma sistemi enerji tasarrufu için en düşük don önleyici ayara geçiyor

- Döndüğümüzde ev sıcak oluyor. Eve gelmeden bir süre önce ısınmaya başlıyor.