Şimdi binanızın IQ’sunu artırmanın tam zamanı


Binaların pek çok sistem ve bunların meydana getirdiği binlerce veri noktasını akıllıca kontrol edecek beyinlere ihtiyacı vardır. Kurumlara içindeki ağda bulunan çoklu sistemleri tek bir platform üzerinde birleştiren entegre bir yaklaşım sunuyoruz. Bir kez entegre edildiklerinde, bu sistemlere ait veriler sisteme dahil edilerek; verimliliği, konforu, bina sakinleri ve sahiplerinin refahını iyileştiren kararlar ve eylemleri yönlendiren bilgilere dönüştürülür.

Entegre bina otomasyon çözümleri

Entegre çözümlerin sağladığı güvenlik hizmeti ve maksimum konfor sayesinde en güç görünen koşullarda bile yüksek verimli bir iş gücü sunar.

 

 • HVAC sistemlerinin değişken koşullarına ayak uydurabilen bir yapıyla standart konforun sağlanması.

 • HVAC sistemlerinde bütün ısıtma, soğutma ve havalandırma işlevlerinin tek merkezden kontrol edilmesiyle, bina enerji kaynaklarında ısıtma ve soğutma maliyetlerinde ciddi tasarruflar sağlanması. Eşit yaşlandırma gibi kontrollerle mekanik cihazların ömrünün uzatılması.

 • Merkezi grafik sistemi, kullanıcının da tasarlayabileceği esnek ve detaylı raporlama sistemi, alarmlar, dijital imza, internetten erişim, SMS ve e-posta gibi günümüz iletişim teknolojilerini kullanarak, arızalara hızlı müdahale eden, enerji tüketimlerini analiz eden ve personel işletme maliyetlerini düşüren sunum sistemi.

 • Aydınlatma kontrolü sayesinde, iş ortamlarında aydınlık seviyesi kontrolü, genel mekanlarda gereksiz aydınlatma sistemlerinin merkezden takibi ve enerji tasarrufu.

 • Entegre çözümler sayesinde oluşturulabilecek konfor ve enerji tasarrufu senaryolarının ve verimliliğin artırılması.

 • Kartlı Geçiş, CCTV, Güvenlik gibi güvenlik merkezli sistemlerin entegrasyonu sayesinde maksimum güvenlik.

 • Personel takibi ve personel ücretlendirme uygulamaları.

 • Yangın Algılama ve İhbar sistemleri ile HVAC ve Bina Güvenlik Sistemleri entegrasyonu.

 • Dijital CCTV kayıt ve işleme merkezi sayesinde, görüntü üzerinden otomatik güvenlik ihlallerinin tespiti, otomatik insan sayımı sistemi, otomatik araç yön takibi sistemleri gibi tüksek teknolojili CCTV çözümleri.

Entegre Güvenlik
Geleneksel olarak bu sistemler kendi donanım, yazılım, kurulum, yönetim, servis, bakım, idare ve eğitimleri ile ayrıca kurulmaktadır. Güvenlik tehditlerinin artması ve bütçelerin daralması nedeniyle dünyada artık bu yaklaşıma yer kalmamıştır. İşte bu nedenle Teknolojik Bina Çözümleri, kurumlar genelindeki tüm güvenlik görünümünü tek bir kullanıcı arayüzü üzerinden kontrol edebilmenizi sağlayan entegre güvenlik çözümleri sunmaktadır. Avantajları nelerdir? Kolay kullanım, daha hızlı yanıt süreleri, önemli ölçüde iyileştirilmiş genel güvenlik, azalan maliyetler, iç huzur.

Dijital Video
Dijital video denetimi ve analitiği, entegre güvenlik stratejinizin önemli bir bileşenidir. Takip etkinlikleri için gerçek zamanlı alarm ve adli araçlar sunan güçlü video yönetimi ve analiz çözümlerinin eksiksiz bir takımını sunmaktadır.

Akıllı videomuz güç işlerin üstesinden gelmektedir: gözetim verileri otomatik olarak analiz edilerek etiketlenir, yalnızca şüpheli durumlar meydana geldiğinde operatörlere alarmlar gönderilir. Gerçek zamanlı, hızlı bilgilerle, daha güvenli bir ortam için kazalar anında tanımlanarak çok daha hızlı bir şekilde yanıtlanır.

 

 • Video içeriği analiz yazılımındaki güvenlik ihlallerinin yerini hızlı şekilde tam olarak saptar.

 • Herhangi bir alarm ya da etkinlik için istendiğinde videoların canlı olarak ya da kayıtlardan izlenmesi.

 • Sürekli görüntüleme gereksinimini ortadan kaldırır.

 • Sistem üzerinde ya da çevresinde güçlü video analitik işlem.

 • Her alanın etkin şekilde görüntülenmesi için entegre yatay kaydırma/dikey hareket/yakınlaştırma denetimleri.

 • Saniyede 30 kareye kadar çıkan ve bant genişliği derecesinde çözünürlükle video izleme.

 • Dijital / IP geçişi için ileride sorun yaratmayacak yol sunarak mevcut sistemlerinize yaptığınız yatırımları koruyan analog ve IP donanımı desteği.

 • Dijital kayıtların sabit disk üzerinde kolay depolanması, araştırılması ve denetimi.


Yetkisiz Giriş Algılama
Çalışanlarınızın ve tesislerinizin güvenliği sisteminizin herhangi bir davetsiz misafiri her an ve meydana geldiği yerde hızlı şekilde algılama ve bildirme becerisine bağlıdır. İşte bu nedenle davetsiz misafir algılama entegre güvenlik çözümünün temel bileşenidir. Tüm güvenlik uygulamalarınız bir arada çalışır durumda iken, beklenmedik durumlar anında algılanır, tanımlanır, bildirilir ve harekete geçilir.

Hareket sensörleri ve pencere kontakları, güvenli bir alanda bir hırsızlık olayı meydana geldiğinde, merkeze komut vermek üzere otomatik olarak alarm gönderir. Güvenlik personeli anında harekete geçebilir. Gerçek zamanlı, eyleme geçirilebilir alarmların anlamı daha hızlı yanıt verme ile çalışanlarınız ve  mülkleriniz için daha fazla korunmadır.

Yatırımınızdan daha da fazlasını almanız için, güvenlik ve bina yönetimi sistemlerinizi entegre ediyoruz: bu şekilde, hırsız dedektörleri doluluk oranını esas alarak ilave kontrol aydınlatması, ısıtma, soğutma ve havalandırma fonksiyonunu gerçekleştirebiliyor. Bu, önemli ölçüde tasarruf sağlayan akıllı enerji verimliliği planına akıllı bir başlangıçtır.


Erişim Kontrolü
Tesislerinize ve içindeki mal varlığınıza erişimin denetlenmesi güvenli ve emniyetli bir ortam için esastır. Sistemlerimizi, kontrolörler ve iş istasyonları arasında kurcalamaya dayanıklı iletişimi sağlamak üzere şifreleme ve kimlik doğrulama sağlamaktadır. Erişim kontrolü sistemlerimiz aşağıdakileri sunmaktadır:
 

 • Erişim noktalarının - kapılar, girişler, garajlar, asansörler, imalat alanları, veri merkezleri, araştırma laboratuvarları, işletme dairelerinin vb. kolay denetimi.

 • Esnek erişim planlaması.

 • Kişisel erişim haklarının düzenlenmesi ve yönetilmesi için özel formlar ve şablonlar.

 • Fotoğraf etiketleme ya da biyometri yoluyla etkili kimlik saptama.

 • Belirlenmiş güvenlik bölgelerine izin esaslı erişim.

 • Güvenlik bölgelerinin merkezi olmayan kontrolüne izin veren tek kartlı sistemler.

 • Esnek, programlanabilir, ölçeklenebilir ve ağa bağlanabilir bir çözüm.

 • Diğer güvenlik uygulamaları, etiketleme uygulamaları ve kişisel kayıtlar ile kesintisiz entegrasyon.

 • Sistemlerimiz açık protokolleri esas aldığından, diğer marka cihazlarla birlikte çalışabilirlik, kolay genişleme ve ilerisi için sorunsuz yatırım.


"İş istasyonları ya da web üzerinden güçlü, sistem çapında denetim sağlayın"

Güvenlik konusundaki entegre yaklaşımımız kullanıcı dostu iş istasyonları ya da güvenli web bağlantıları üzerinden tüm güvenlik sistemlerinizi tek seferde görüntüleme imkanı sunar. Tek bir güvenlik resmi ve tüm sistemlerin tek bir görüntüsü ile tesislerinizi şimdiye dek olmadığı şekilde izleyebilir, denetleyebilir ve güvenceye alabilirsiniz.


Yangın ve Can Güvenliği
Bir yangının başlamasını erken tespit etmek, tüm bina sahipleri ve işletmeciler için kilit öneme sahiptir. Yangın algılama ve alarm sistemlerimizi bağımsız olarak ya da yangın algılama, hırsız algılama, erişim kontrolü ve video görüntülemenin tek bir sistem içinde birleştirildiği entegre güvenlik sistemi içinde kullanılabilir ve bu sayede iş yeri yangın güvenliğini iyileştirebilirsiniz.

Akıllı bina yönetimi sistemlerimizin entegrasyonu sayesinde, havalandırma sistemi yangının çıktığı alanda devre dışı bırakılarak bu sayede mevcut oksijeni azaltmaktadır. Yangının kontrol altında tutulması için iklimlendirme ve havalandırma damperleri kapatılır. Duman çıkış sistemleri de kontrol edilebilir. Bildirim sistemleri devreye girer ve acil durum çıkışları otomatik olarak açılıp, aydınlatılarak, çalışanlar ve konukların güvenli şekilde tahliye edilmesini kolaylaştırır.


Acil Aydınlatma ve Yönlendirme
Elektrik kesintisi durumunda otomatik olarak devreye giren bu armatürler aşağıdaki işlevleri yerine getirir.
 

 • Acil çıkış kapılarına yönlendirme.

 • İnsanların güvenli bir şekilde tahliye edilmesi.

 • 1-3 saat arasında ek aydınlatma.

  Acil Aydınlatma ve Yönlendirme cihazlarının; dünyada yaygın olan EN 60 598-1 ve EN 60 598-2-22 standartlarıa uyumluluğu vazgeçilmez bir kıstastır.