1/7

18 delik üzerinden, yaklaşık 650 aydınlatma noktası Schneider Electric KNX ekipmaları ile kontrol edilmektedir. HomeLYnk ile TCP/IP üzerinden Akıllı Tablet / Telefon ve Bilgisayar aracılığı ile tüm kontrol istenilen her yerden sağlanmaktadır.

Carya Golf Club

FLOODLIGHT Gündüz Gece Golf

Türkiye'nin en popüler kulüplerinden biri olan, Carya Golf Club büyük bir yatırımla Avrupa'nın ilk aydınlatılmış  golf sahası projesini tamamladı. Toplam 18 delik üzerinden aydınlatılarak , Carya Golf Club gün ışığının konforu ile geceleri golf oynama fırsatı sunuyor. Bu şekilde, misafirler gece geç saatlere kadar Akdeniz'in sıcak iklimde golf oynamanın tadını çıkarabiliyor. 2008 yılında en iyi golf destinasyonu olarak seçilmiş olması tam anlamıyla o zamandan beri golf severler tarafından tercih sebebi olmuştur.

 

"Carya Golf Club" Avrupa'nın ilk aydınlatılmış golf sahası ünvanı ile Türk Turizm Sektöründe çıtayı aşılması güç bir seviyeye taşımıştır.

Aydınlatma otomasyonu proje özeti

Ulusal ve uluslararası öneme sahip sportif bir tesisin aydınlatma otomasyonu talebinin geldiği ilk günden başlayarak tasarım, uygulama ve devreye alma fazlarının her birinde taşıdığımız sorumluluğun bilincinde hareket ettik. Bu önem ve hacimde bir projede çözüm sadece KNX protokolünde çalışmaktı. 

 

6.5 km uzunluğunda bir parkurun aydınlatmasını sahanın her noktasından kontrol edilmesi ve kontrolün hava şartları, aydınlık seviyesi, oyun başlangıç ve bitişlerine entegre olması, sistemin tümüyle yedekli çalışması ana taleplerdi.

 

Hava istasyonları, anahtarlama modülleri, dijital inputlar, mantık kontrol üniteleri, TCP/IP çeviriciler, vb. Schneider Electric KNX ekipmanları ile akıllı tablet ve telefonlar ile bilgisayarlar üzerinden sistemin her noktadan kontrolü sağlanmıştır.

 

Projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz.