OTELLER

Beş yıldızınızın herbirini denetleyin ve koruyun

 

Otelinizin adını konuklarınıza beş yıldızlı hizmet sunarak duyurdunuz. İşiniz için, onların beklediği rahatlık, güvenlik ve özeni sunmaktan daha önemli bir şey yoktur. Fakat bu özenin maliyeti giderek artmaktadır.


Ne yapabilirsiniz? Bina sistemlerinizi tüm tesis operasyonlarınızın daha etkin denetimi için entegre edin. Konuklarınız daha rahat ederken, oteliniz daha verimli ve karlı bir hale gelecektir.

Entegre bina sistemi, mükemmel servis ihtiyacı ile maliyetleri kontrol altında tutma ihtiyacını dengelemenize yardımcı olur. Oteller için akıllı bina çözümlerimiz, konukların giriş ve çıkışı sırasında sıcaklık ve aydınlatma ayarlarını başlatmak için rezervasyon sistemine sahip ortam kontrolünü entegre eder. Bunun enerji tüketimi üzerinde önemli etkisi vardır.

Çözümlerimiz aynı zamanda size ve konuklarınıza iç huzuru sağlamaktadır; kapsamlı güvenlik çözümlerimiz tüm sistemlerinizin denetiminin tamamını tek bir kullanıcı arayüzünden denetlemeniz için bina yönetim sistemimizle kesintisiz şekilde entegre olur.

 

Ana faktörler

 • Yenilikçilik, tasarım ve yeni fonksiyonlarla pazarda lider

 • Her farklı Otel Grubu Markası için bir kimlik geliştirerek misafirlerinize net ve sabit bir değer sunun

 • Enerji maliyetinin artmasıyla, verimlilik işin devamı açısından önemlilik arzetmektedir.

 • Çevreye duyarlılık: şirketin taahhütlerinden biridir, çalışanlar ve misafirler çevreye her geçen gün daha fazla duyarlı olmaktadır.

 

Neler yapılabilir ?

 • Misafir Odası Kontrolü - Misafir odaları bir oteldeki alanın yaklaşık %70'ini teşkil eder ve Misafir deneyiminin temelini oluşturur. Aydınlatma, sıcaklık ve panjurlar, kasa, Mini-bar, Kapı giriş sistemi odanın bazı kilit öğeleridir. Yenilikçi çözümler, enerji tüketimini azaltabilir ve müşteri deneyimini iyileştirebilir. Misafir Odasının Bina Yönetim Sistemine ve Mülk Yönetim Sistemine entegrasyonu da sunulan değeri artırabilir.

 

 • Bina Yönetimi - Oteller, birbirine paralel işleyen birçok süreci içeren karmaşık binalardır: Özel Misafir Yönetim sistemleri, Özel Eğlence Sistemleri, HVAC Yönetim sistemleri, Giriş ve CCTV Sistemleri. Bu sistemler güçlü bir IP altyapısı ve bir merkezi kontrol noktası gerektirir. Temel avantaj yatırımın ve bakım maliyetinin azalması ve farklı süreçlerin görünürlüğünün artmasıdır. Bu çözümlerin her bir Otelin boyutuna ve karmaşıklığına göre uyarlanması gerekir.

 

 • Enerji Verimliliği - Oteller, Enerji Tüketimi konusunda oldukça duyarlıdır ve Çevre Dostu yaklaşımla iletişim kurarlar. HVAC, Sıcak Su, Aydınlatma ihtiyaçları Otellerin genel ve özel alanlarında bulunur. Schneider’in Enerji Etkin çözümleri, Misafir konforu ile ekonomi karşılaştırması göz önünde bulundurularak Otel pazarına uygulanabilir.

 

HASTANELER

Enerji, bir ölüm kalım meselesidir...

 

Günümüzde hastaneler benzersiz güçlüklerle karşı karşıyadır. Sağlıklı ve güvenli hasta ortamları sunarken aynı zamanda çok sayıda yaşam sürdürme teknolojisi ve verilerini kullanmak zorundadırlar. Arızalar ve dolayısıyla enerji kesintileri için süre yoktur. Enerji, bir ölüm kalım meselesidir.


Hastane ortamının hassas kontrolü teknolojik binaların sunabildiği entegre çözümleri gerektirmektedir.  Bu çözüm, gelişmiş tıbbi ekipman ve yoğun bakım, hassas sıcaklık, hava akışı ve nem kontrolünün yanı sıra tedavi için güvenli ve emniyetli bir ortam için kesintisiz güç desteğini destekleyebilir.

Hastaneler için entegre çözümlerimiz, hasta bakımını tehlikeye atmadan enerji tüketimini azaltan güvenilir, 7 gün 24 saat güç kaynağı sağlamaktadır. Bundan başka, sistemlerimiz, size yönetmeliklere tam uyum kanıtı ile birlikte, tüm kritik tesis olayları, alarmları ve parametrelerinin güvenli elektronik kayıtlar üzerinden kapsamlı görüntüleme ve raporlama işlevselliğini sunmaktadır.

 

Ana faktörler

 • Güvenli güç: hasta güvenliğini sağlamak, kaza ve ilgili mali ceza risklerini önlemek için güç bulunabilirliği gereklidir. Bakım politikası, güvenli güç performansı sağlamak açısından büyük önem taşır.

 • Yasal kısıtlamalar: hastane dikey entegrasyonu çok sayıda yasa, yönetmelik ve standarda tabidir… Bu belgelerin ve sonuçların anlaşılması çok önemlidir.

 • Maliyet kısıtlamaları: akut bakım maliyeti hızla arttığı için hastaneler ciddi bir maliyet baskısı altındadır.

 • Çalışan azlığı: Maliyet tasarrufu politikaları ve bakım kapasitesi sorunları nedeniyle dış kaynak kullanımı tercih edilmektedir.

 • Güvenlik: hastaneler açık binalardır ve güvenlik sorunlarıyla karşılaşmaktadır (ilaç hırsızlığı, bebek kaçırma, fiziksel saldırı…)

 

Neler yapılabilir ?

 • Binanın tüm altyapısında yönetmeliklerle uyum içerisinde Yatırım Maliyetinde %25 tasarruf sağlayabilecek entegre çözümler sunuyoruz.

 • Çalışma süresini en üst düzeye çıkaran bir komple elektrik dağıtım mimarisi.

 • İşletim maliyetlerinde%30’a varan tasarruf sağlayan enerji verimliliği ve bakım optimizasyonu sunuyoruz.

 • Hastanenin performansını bütün yaşam döngüsü boyunca geliştirmeye yardımcı olan Servis ekipleri.

 • İç huzuru sağlayan entegre güvenlik…

 • Hasta deneyimini iyileştirmek için optimize edilmiş ve kişiye özel Oda Kontrolü

 • Hastane sektöründe 2000’i aşkın referans

OFİSLER

En düşük maliyetle ideal ortamlar

 

İster tek bir amaç için kullanılan bir tesis ister karma kullanım alanına sahip geniş bir kompleks işletiyor olun, sermaye masraflarını düşürmeniz, işletim maliyetlerini azaltmanız, önemli sakinlerinizi etkilemeniz ve onları memnun etmeniz gerekir. Teknolojik Bina Çözümleri güvenli, karlı, enerji verimli ofis binaları oluşturan çözümler sunmaktadır.

 

Entegre bina yönetimi sistemlerimiz sizlere:

 • Enerji verimliliğini maksimuma çıkarıp, hizmet tesislerinin maliyetlerini azaltarak karınızı arttırma.

 • Esnek alan kullanımı ve kişiselleştirilmiş iç mekan ortamları ile kiracınızı etkileme ve kaybetmeme.

 • Hem bina restorasyonu hem de yeni inşaatlar için %30’a kadar enerji tasarrufu sağlama.

 • Zorunlu enerji yönetmeliklerini karşılama.

 • Kurumsal sosyal sorumluluk hedeflerini karşılama.

 • Emlak değerini, doluluk oranını ve kira ücretlerini arttırma olanağı sunmaktadır.


Entegre çözümlerimizin tasarlanması, kurulumu ve işletimi çok daha ucuz.  Erişim kontrolü, video güvenlik, yangından korunma, ISK (HVAC), ve aydınlatma dahil olmak üzere çok geniş kapsamlı bina sistemleri için tek noktalı denetim imkanı sunmaktayız.  Bu da, sizlerin verimliliği maksimum düzeye çıkarmanızı ve alan kullanımı ile enerji ihtiyaçlarındaki herhangi bir değişikliğe kolayca adapte olmanızı sağlarken; bunların tümü azalan işletme maliyetleri anlamına gelmektedir. 

 

Ana faktörler

 • Enerji Verimliliği: Düşük enerji faturası, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, yönetmeliklerle uyumluluk

 • Esneklik: Entegrasyon kapasitesi, yapılandırma özgürlüğü, tüm yaşam döngüsü boyunca uyarlanabilirlik

 • Çalışan üretkenliği ve Memnuniyeti: Güç ve veri bulunabilirliği, konfor ve estetik, emniyetli ve güvenli çalışma ortamı

 

Neler yapılabilir ?

 • Enerji maliyetlerini %5 - %25 düşürebilir

 • Bakım maliyetlerini azaltabilir ve ekipman hizmet ömrünü uzatabilir

 • Ürünü piyasaya sunma süresini kısaltır

 • Bina sakinleri için kontrollü konfor sağlar

 • Binalara değer kazandırır

 • "Yeşil" bina işletimi yoluyla imajı güçlendirir

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

Sorunlar ve faktörler

 

Bina ister okul öncesi çocuklarla ister tıp fakültesi hazırlık sınıfı öğrencileri ile dolu olsun amaç her zaman aynıdır, sermaye ve işletme masraflarını azaltırken mümkün olan en iyi eğitim ortamını yaratmak.


Entegre bina yönetimi çözümülerine yatırım yapılması küçük bir belediye okulundan geniş bir üniversite kampüsüne kadar her boyuttaki okulun enerji verimliliği, iç mekan havası, güvenlik ve emniyetini iyileştirmektedir.

Bina sistemlerinin entegrasyonu sermaye masraflarından belirgin şekilde tasarruf etmekte ve gelecek yılların işletme maliyetlerini azaltmaktadır. Dahası, bu aynı zamanda maksimum esneklik, enerji verimliliği ile tüm sistemlerin erişim kontrolü ile yangın güvenliğinden iklim kontrolü ve aydınlatmaya kadar yönetimini sağlamaktadır.

Son olarak, binalarınızın derece yapmasını sağlayacak sürdürülebilir enerji planına sahip herhangi bir okul ortamını "gelecek teknolojilerle uyumlu" hale getirebiliriz.

 

Enerji nasıl daha verimli yönetilebilir ?

Entegre bina yönetimi çözümleri; HVAC, aydınlatma, erişim kontrolü, güvenlik ve diğer özel sistemler de dahil olmak üzere tüm bina sistemlerinin izlenmesine ve kontrol edilmesine olanak sağlayan açık, ölçeklendirilebilir sistemler üzerine kurulmuştur. Komple bina çözümleri, bir binanın kullanım ömrü boyunca işletme ve bakım açısından önemli avantajlar sağlar. Birden çok sistem arasında koordineli davranış elde edilmesi, enerji maliyetlerinde %15 ila %30 oranında tasarruf sağlar. 

Bina Otomasyon ve Kontrol Sistemleri tüm bina fonksiyonlarını kontrol edebilmeleri nedeniyle ekipman kullanılabilirliğine ve enerji tasarrufuna katkıda bulunur.

 

 • Isıtma, havalandırma, klima, aydınlatma, kepenk/panjur, güç dağıtımı, vb. için mekanik ve elektrikli ekipmanlar 

 • Güvenlik için erişim kontrolü, CCTV, vb.


Mühendislik hizmetleri müşterilerin BACS'lerden (Bina Otomasyon ve Kontrol Sistemleri) tüm hizmet ömürleri boyunca en yüksek enerji performansını elde etmesine olanak tanır. Bu da müşterilerin binaları için olası en iyi enerji sınıfını edinmelerini sağlar. 

 

 • İşletme Hizmetleri: Bina işletmelerinde en yüksek verimliliğin elde edilmesi için yerinde destek ve alarm yönetimi.

 • Bakım Hizmetleri: Sistemleri düzenli olarak ayarlayarak ve optimize ederek binanızın değerini her zaman stratejik bir düzeyde tutun. Planlanan bakım programlarına göre düzenli bakım ve yedek parça değişimi. 

 • Danışmanlık Hizmetleri: Eğitimden enerji ve kapalı mekan havalandırma denetimlerine ve bina durumu analizinden belgelendirmeye kadar çok çeşitli danışmanlık hizmetleri. 

 

Ana faktörler

 • Yapım maliyetini ve süreden tasarruf: Tasarım ve Yapım alanında faaliyet gösterenlerin maruz kaldığı azaltmaya yönelik baskı.

 • İşletim maliyetlerini azaltmaya yönelik sürekli güçlü baskı: Perakendecilik, maliyetten tasarruf edilen her kuruşun önem taşıdığı, yatırım geri dönüşünün 3 yıldan daha kısa ve kar marjının riskli olduğu bir işletme alanıdır

 • Bulunabilirlik: Ödeme sistemleri ve aydınlatma sürekli çalışır durumda olmalıdır

 • Aydınlatma: Satışları artırmak için özel ve ek aydınlatma

 • Müşteri konforu ve güvenliği: Müşterilerin ortamda kendilerini rahat ve güvende hissetmesi satışları artırır

 • Soğutma sistemleri için enerji verimliliği:  Perakende gıdada en önemli süreç olan soğutma, toplam enerjinin %35 - %50'sini tüketirken kullanımı azaltmaya ve enerji tasarrufunu artırmaya yönelik çok az çaba gösterilmektedir

 • Çevre çalışmaları:  Perakendeciler müşterileri tarafından çevre dostu olarak görülmelidir

 • Yönetmelikler: Enerji yönetmelikleri gün geçtikçe daha fazla ülkede geliştirilmektedir

 • Enerji fiyatı optimizasyonu: Enerji pazarının serbestleştirilmesi, birden çok tesis ve ülke için merkezi satın almaların gerçekleşmesine neden olmaktadır

 • Tesis yönetimi:  Mümkün olduğunda, bina İşletim ve Bakımı tercih edilir

 • Eski ekipmanların yeni parçalarla desteklenmesi(Retrofit): Batı ülkelerinde, kurulu tesisler yaklaşık 20 yıllıktır, enerji verimliliği gereksinimleri nedeniyle yoğun yenileme çalışmaları yapılmaktadır

 

Neler yapılabilir ?

 • Önceden hazırlanmış ve türe göre test edilmiş ekipmanlar kullanarak yapım maliyetini azaltır

 • Enerji ve işletim maliyetlerini 3 yıllık bir yatırım geri dönüşü ile %5 - %20 oranında azaltır

 • İmajınızı güçlendirir: Yeşil binalar, soğuk zincir kalitesi

 • Müşterileriniz için kontrollü konfor sağlar

 • Bina hizmetleri için dış kaynak kullanarak temel faaliyet alanınıza odaklanmanızı sağlar

 • Bina hizmetleri uzmanlarıyla işbirliği yaparak daha fazla kapasiteden yararlanmanızı sağlar

 • Bina işletimini, konforu ve satış alanı kullanılabilirliğini artırmak üzere bina hizmetleri için dış kaynakları kullanarak temel faaliyet alanınızı optimize etmenize olanak tanır

EĞİTİM KURUMLARI

Eğitim şart...

 

Bina ister okul öncesi çocuklarla ister tıp fakültesi hazırlık sınıfı öğrencileri ile dolu olsun amaç her zaman aynıdır, sermaye ve işletme masraflarını azaltırken mümkün olan en iyi eğitim ortamını yaratmak.


Entegre bina yönetimi çözümülerine yatırım yapılması küçük bir belediye okulundan geniş bir üniversite kampüsüne kadar her boyuttaki okulun enerji verimliliği, iç mekan havası, güvenlik ve emniyetini iyileştirmektedir.

Bina sistemlerinin entegrasyonu sermaye masraflarından belirgin şekilde tasarruf etmekte ve gelecek yılların işletme maliyetlerini azaltmaktadır. Dahası, bu aynı zamanda maksimum esneklik, enerji verimliliği ile tüm sistemlerin erişim kontrolü ile yangın güvenliğinden iklim kontrolü ve aydınlatmaya kadar yönetimini sağlamaktadır.

Son olarak, binalarınızın derece yapmasını sağlayacak sürdürülebilir enerji planına sahip herhangi bir okul ortamını "gelecek teknolojilerle uyumlu" hale getirebiliriz.

 

Ana faktörler

 • Güvenli güç: hasta güvenliğini sağlamak, kaza ve ilgili mali ceza risklerini önlemek için güç bulunabilirliği gereklidir. Bakım politikası, güvenli güç performansı sağlamak açısından büyük önem taşır.

 • Yasal kısıtlamalar: hastane dikey entegrasyonu çok sayıda yasa, yönetmelik ve standarda tabidir… Bu belgelerin ve sonuçların anlaşılması çok önemlidir.

 • Maliyet kısıtlamaları: akut bakım maliyeti hızla arttığı için hastaneler ciddi bir maliyet baskısı altındadır.

 • Çalışan azlığı: Maliyet tasarrufu politikaları ve bakım kapasitesi sorunları nedeniyle dış kaynak kullanımı tercih edilmektedir.

 • Güvenlik: hastaneler açık binalardır ve güvenlik sorunlarıyla karşılaşmaktadır (ilaç hırsızlığı, bebek kaçırma, fiziksel saldırı…)

 

Neler yapılabilir ?

 • Binanın tüm altyapısında yönetmeliklerle uyum içerisinde Yatırım Maliyeti’nde’te %25 tasarruf sağlayabilecektam entegre çözümler sunuyoruz.

 • Çalışma süresini en üst düzeye çıkaran bir komple elektrik dağıtım mimarisi.

 • İşletim maliyetlerinde%30’a varan tasarruf sağlayan enerji verimliliği ve bakım optimizasyonu sunuyoruz.

 • Hastanenin performansını bütün yaşam döngüsü boyunca geliştirmeye yardımcı olan Servis ekipleri.

 • İç huzuru sağlayan entegre güvenlik…

 • Hasta deneyimini iyileştirmek için optimize edilmiş ve kişiye özel Oda Kontrolü

 • Hastane sektöründe 2000’i aşkın referans

KONUTLAR

Evim, evim güzel evim

 

Size özel olarak tasarlanmış bina otomasyon sistemleri; kontrol karmaşasını ortadan kaldırır, karakteristik şık bir tasarım sağlayarak, sistemleri rahatlıkla kontrol etmenize olanak verir.


Aydınlatma, iklimlendirme ve perdeler için düğmeden düğmeye gitmek yerine tek bir tuşla bulunduğunuz yerin atmosferini değiştirebilir. TV, projeksiyon, DVD, VCD, 5+1 hoparlör ve benzeri modern eğlence sistemlerinizi kontrol edebilir. Bina güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Tüm bunlar size konforlu bir yaşamın kapılarını aralayacaktır.
  
Otomasyon sistemine karar verirken ileri dönük tüm harcamalar göz önünde bulundurulmalıdır: Montaj, çalıştırma maliyeti ve karşı konulamaz teknolojik gelişmelere uyumu. Bu nedenle otomasyon sisteminizin esnek yapısı, paranızın karşılığında daha iyi hizmet aldığınız anlamına gelir.

 

 • Ev otomasyon sistemlerinin sağlayacağı enerji verimliliği sayesinde çok kısa zamanda yatırım maliyetleriniz size dönecektir.

 • Tüm yaşam alanlarında, sürekli ve heryerde kontrol, size benzersiz konfor sağlayacaktır.

 • Ses ve Görüntü sistemlerini yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

 • Güvenlik ve elektriksel sistemlerin entegrasyonu ile daha fazla huzur.

 • Akıllı Evler kullanıcılarına prestij sağlar.

 

ENDÜSTRİ

İmalat, imalat, imalat.

Enerji kullanım analizi, kullanıcılara geçmiş verilerini, kullanım eğilimlerini ve karşılaştırmaları temel alarak enerji tüketimlerinin nasıl gerçekleştiğini anlama olanağı sağlar.

Bu tür verilere erişimi bulunmayan tesisler, enerji kullanımının iyileştirilebileceği en önemli alanları gözden kaçırabilir. Alınan enerji önlemleri etkili olmayabilir veya ilk denemede etkili olurken zamanla etkisi azalabilir. Elektrik faturalarındaki önemli hatalar gözden kaçabilir. Net veriler olmadığında, kullanılan enerjinin izlenebilirliği yetersiz kalır ve tesisin çıkarlarına aykırı eylemler gerçekleşebilir.

 

Hassas ekipmanların beklenmedik sorunlarla karşılaşmasını ve hasar görmesini önlemek için tesisler güvenilir güç performansına ihtiyaç duyar.

 

Tesislerde, çalışmayan sürelerinin çok yüksek maliyet doğurması nedeniyle altyapı kullanılabilirliği kesinlikle en önemli gereksinimdir. Elektrik sistemindeki arızalar veya elektrik kesintileri nedeniyle meydana gelen planlanmamış kesintiler, kritik faaliyetlerde bulunan tesislerin büyük zararlara uğramasına neden olabilir: üretim kaybı, hizmet kaybı, tehlikeli kapanmalar, pahalı ve yüksek düzeyde enerji gerektiren yeniden başlatmalar ve genel gelir kaybı.

 

Ana faktörler;

 • Süreç ve güç için güvenlik sistemleri ve çözümleri.

 • Önceden test edilmiş yazılım standartlarının kullanıldığı işbirliğine dayalı tasarım çözümleri

 • Ton başına daha düşük maliyet, genel ekipman verimliliğini artırmaya yönelik işletim yönetim çözümleri

 • Enerji verimliliği optimizasyonu ile enerji tüketimini azaltılması ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması.

 • Doğa dostu tesislerin kurulması.

MARİNA

Akıllı tekneler ile "pupa yelken"

 

Elektriksel sistemlerin kontrolü karada olduğu kadar deniz üzerinde de oldukça önemlidir. Az hacim içerisinde fonksiyonellik, dayanıklılık ve güvenli çözümler; deniz araçlarının tasarımındaki ön koşullardandır. Bu esasa göre, tekne içerisindeki kullanılacak elektriksel donanımların, bu özelliklere sahip olması gerekmektedir.

 

Çözümler;

 • Deniz için özel teknik standart ve şartlara, işlevsel özelliklere uygun elektriksel kontrolün sağlanması.

 • Düşük voltajlı BUS sistemi üzerinden tüm kontrollerin yapılması. Cihazların kuvvet tesisatlarının doğrudan elektrik panosuna yönlendirilmesi.

 • Tekneler içerisinde hacimlerin en faydalı şekilde kullanılması. Az yer kaplayan kontrol anahtarları, yatak başı üniteleri.

 • Ses ve Görüntü sistemlerinin entegrasyonu ve kontrolü.

 • Uygun frekans bandında; kablosuz dokunmatik paneller,kumanda cihazları.

 • Aydınlatma armatürlerinin kontrolü ve aydınlatma senaryolarının hazırlanması.

 • Güvenlik sistemleri ve entegrasyonlarının sağlanması.

 • Özel sistem ve ekipmanların kontrolleri.